14 listopada 2023

Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia "Smaczna podróż do zdrowia”

14 listopada w naszej szkole już po raz 14 odbyły się obchody „Dzielnicowego Dnia Dobrego Jedzenia”. Tegoroczne hasło „Smaczna podróż do zdrowia” stanowiło temat wszystkich przedsięwzięć tego dnia.

W uroczystości wzięli udział: p. Małgorzata Kwiatkowska Burmistrz Dzielnicy Targówek, p. Dorota Kozielska Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek, Jacek Duczman - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek, Katarzyna Majdura – Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania, p. Joanna Mroczek - I Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Targówek, p. Kamil Maciejczuk - Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, p. Izabela Górnikowska - Inspektor Wydziału Edukacji i Wychowania, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz 3 – osobowe delegacje uczniów ze szkół podstawowych Targówka. Gościliśmy także Pana Le Suan Lam - Prezesa Centrum Kultury Wietnamskiej w Polsce, Panią Andżelę Men Nujen oraz Panią Wiktorię Czan. Imprezę poprowadzili p. Agnieszka Deuszkiewicz i p. Mariusz Cichoń.

Każda reprezentacja przygotowała stoisko z własnoręcznie wykonanymi potrawami, z kuchni całego świata. Obserwatorzy zachwycali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością uczestników.

O tym, jak ważne jest prawidłowe odżywianie oraz aktywność ruchowa, opowiedziała uczestnikom imprezy pani dietetyk Anna Cieślańska. Po ciekawym wykładzie każda z drużyn zaprezentowała muzyczną interpretację tegorocznego hasła. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem przygotowanych występów. Kolejnym zadaniem, z którym musiały zmierzyć się drużyny oraz przedstawiciele władz dzielnicy, były zabawy integracyjne „Kalambury”, „Hula - hop” oraz „Słuchawki”, czyli m.in. odgadywanie zagadek i układanie słów przygotowane przez p. Magdalenę Lipińską oraz p. Marzenę Niewczas.

Podczas części artystycznej mieliśmy okazję zobaczyć piękny wietnamski taniec w wykonaniu uczniów z klasy 3a, wysłuchać piosenek zaśpiewanych przez Lenę Horak, Martynę Ropiecką  i Jakuba Podbielskiego oraz poznać wietnamski utwór zagrany przez p. Andżelę Men Nujen

Piękną dekorację wykonały panie: Janina Kuciewska, Irmina Furdzik, Elżbieta Zajdel, Agnieszka Witowka

Cała impreza nie mogłaby się odbyć bez reżyserii, pomysłów i ogromnego zaangażowania p. Wicedyrektor Danuty Kochanowskiej.

Obchody „Dzielnicowego Dnia Dobrego Jedzenia” zostały zakończone degustacją potraw, które zostały przygotowane przez reprezentacje szkół.